Posted by Bezimienny on sty 20, 2015

Manewry Morskie – instrukcja i tabela walki

pudełko gry planszowej Manewry Morskie

Zgodnie z obietnicą złożoną przedwczoraj we wpisie dotyczącym peerelowskiej planszówki „Manewry Morskie” dziś zamieszczam instrukcję do gry i tabelę walki – mam nadzieję, że się wam przydadzą. Póki co jedynie w formie zdjęć, ale jak tylko naprawię swój skaner (albo kupię nowy), zeskanuję oba dokumenty i postaram się zamieścić je w formie bardziej przyjaznej dla tych, którzy chcieliby je sobie wydrukować. Rozdzielczość jest nieco kosmiczna, ale mam nadzieję, że nikomu to nie będzie za bardzo przeszkadzać. Jak widać po zdjęciach gra była użytkowana naprawdę intensywnie i szczerze ją polecam: jest o wiele bardziej emocjonująca niż tradycyjne „statki”, a przy tym trzeba się sporo nagłówkować i dobrze obmyślić strategię gry 🙂

Instrukcja do „Manewrów Morskich” jest dość krótka, to pojedyncza kartka formatu A4 (we wpisie dwa zdjęcia z powodów raczej oczywistych):

strona 1

gra Manewry Morskie instrukcja strona 1-zdjęcie oryginału

strona 2

gra Manewry Morskie instrukcja strona 2-zdjęcie oryginału

Tabela walki też jest w oryginale formatu A4, zamieszczone poniżej zdjęcie to połowa całości – oryginał jest przewidziany do złożenia na pół i postawienia na stole obok planszy, dzięki czemu obaj gracze mogą w każdej chwili rzucić na tabelę okiem i uzyskać potrzebne informacje.

Tabela walki:

gra Manewry Morskie tabela walki-zdjęcie oryginału

Życzę wszystkim miłej gry!

Post a Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *