Posted by Bezimienny on lip 15, 2015

Magia i Miecz-W kosmicznej otchłani (SFERA) – zawartość pudełka

Pudełko dodatku "W kosmicznej otchłani" do gry planszowej "Magia i Miecz"„W kosmicznej otchłani” pamiętam z czasów młodości jako swego rodzaju rewolucję w „Magii i Mieczu” ze względu na to, że było to pierwsze rozszerzenie, w którym przeciwnicy byli naprawdę potężni, plansza nie pozwalała na jakąkolwiek interakcję pomiędzy Poszukiwaczami znajdującymi się na tych samych Obszarach, no i przede wszystkim z uwagi na możliwość zdobycia naprawdę wypasionych przedmiotów, z których największym marzeniem każdego była Platforma antygrawitacyjna. Przyznam nawet, że Platforma była moją małą prywatną obsesją (chyba wyłącznie dlatego, że można ja było zabrać do „Podziemi” i nadal tam działała), więc jeśli nie zdobyłem jej sam, to robiłem wszystko, co mogłem, żeby ją odebrać aktualnemu posiadaczowi. Kończyło się to rozmaicie i bywało, że skórka za wyprawkę się nie opłacała ani trochę, ale zabawy było przy tym co niemiara 🙂

Mój egzemplarz „W kosmicznej otchłani” jest nowy i nieużywany, chociaż jego poprzedni właściciel porozdzielał wszystkie karty (czasami nie do końca ostrożnie, więc na niektórych mam małe naddarcia), a jeśli chodzi o wydanie, to mam to, w którym plansza jest prostokątna, czyli późniejsze – w pierwszym plansza była owalna. Poza tym i kilkoma innymi drobnymi szczegółami wydania nie różniły się między sobą.

W pudełku z „W kosmicznej otchłani” powinny znajdować się:

– instrukcja (zawierająca ogólny wykaz elementów)
– szczegółowe instrukcje dotyczące niektórych pól na planszy (kartonik ten jest też znany jako „opis planszy”)
– plansza (formatu A3)
– 72 karty, w tym:

– 12 x Ekwipunek (Energotopór, Hełm psioniczny x 2, Laser górniczy x 2, Piłomiecz, Skafander x 2, Skoczek x 2, Żyrokompas x 2)
– 2 x Czar (Brama nadprzestrzenna x 2)
– 2 x czysta karta zapasowa (z rewersem w jednolitym, niebieskim kolorze – nadaje się jako „zapas” zarówno do kart Czarów, jak i kart Otchłani)
– 8 x Poszukiwacz (Archeolog, Astronauta, Astropata, Cyborg, Kosmiczny komandos, Kosmiczny pirat, Kosmiczny wojownik, Naukowiec)
– 8 x Poszukiwacz-miniatura (tekturowy „pionek” dla każdego Poszukiwacza wymienionego powyżej)
– 40 x Otchłań:

– 10 x Zdarzenie (Burza przestrzenna, Orki, Pęknięcie przestrzeni x 4, Supernowa x 4)
– 6 x Wróg-Siła (Behemot, Gwiezdny drapieżca x 2, Obcy wirus, Słoneczny robak, Wilk astralny)
– 3 x Wróg-Moc (Gwiezdny wampir, Psychopasożyt, Świetlik próżniowy)
– 2 x Nieznajomy (Podróżnicy w czasie, Wszechmocna istota)
– 3 x Przyjaciel (Duszki gwiezdne, Robot bojowy, Symbiot)
– 16 x Przedmiot (Apteczka x 2, Artefakt obcych x 3, Energorękawica, Hełm psioniczny, Kombinezon, Laser górniczy, Pancerz bojowy, Pas podprzestrzenny, Platforma antygrawitacyjna, Pole siłowe, Skafander, Skoczek, Żyrokompas)

Post a Comment

4 komentarze to “Magia i Miecz-W kosmicznej otchłani (SFERA) – zawartość pudełka”

 1. Piotr pisze:

  W odmętach przeszłości zaginęła mi karta z opisem działań na poszczególnych polach. Udało mi się znaleźć w sieci jej zdjęcie, które mam zamiar wydrukować. Mam prośbę: mógłbyś zmierzyć ten kartonik i podać jego wymiary? Z góry wielkie dzięki!

  • Bezimienny pisze:

   Postaram się dziś wieczorem pomierzyć tę karteczkę. Jak się uda, to zrobię nawet skan mojego egzemplarza i Ci go podeślę 🙂

 2. Mateusz pisze:

  „Poza tym i kilkoma innymi drobnymi szczegółami wydania nie różniły się między sobą.” – można prosić troszkę szerzej na temat tych drobnych szczegółów?
  Pozdrawiam
  P.S. Świetna strona

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *