Posted by Bezimienny on lip 21, 2016

LISTA GIER – AKTUALIZACJA 21.07.2016

logo portalu pudełkozgrami.pl– lista gier wydanych przez Spółdzielnię Inwalidów PRZEMYSŁOWA została uzupełniona o 5 tytułów (Król, Mały gimnastyk, Mix-max, Na zakupy, Strażak)
– lista gier wydanych przez WOSI Wspólna Sprawa została uzupełniona o 11 tytułów (Chińczyk, Go, Go-bang, Gra o kartę rowerową, Halma, Konik Max + Antylopy i szakale (zestaw gier), Mini młynek + Do-guti (zestaw gier), Reversi, Ringo, Tenis, Wędrówki autostopem)
– lista gier wydanych przez Spółdzielnię Pracy Przemysłu Artystycznego ŚWIATOWID została uzupełniona o 2 tytuły (Łebki i łapki, czyli ptaki brodzące, Skaczą kotki przez płotki)
– lista gier wydanych przez Spółdzielnię Rzemieślniczą CENTRUM została uzupełniona o 2 tytuły (Mózg elektryczny, Wzorowy kierowca)
– lista gier wydanych przez Spółdzielnię Pracy UDZIAŁOWA została uzupełniona o 1 tytuł (Mała poczta)
– lista gier wydanych przez Przedsiębiorstwo Papierniczo-Poligraficzne PRODRYN została uzupełniona o 7 tytułów (Barbakan + Barykada (zestaw gier), Dobieranka, Gromadka Misia Uszatka, Pajęczyna, Samotnik, Arabeska, Jasyr (zestaw gier), UFO, Wyścig z przygodami, Złota „6” + Warcaby (zestaw gier))
– nastąpiły zmiany w nazwach niektórych wydawców (PRODRYN został zamieniony na Przedsiębiorstwo Papierniczo-Poligraficzne PRODRYN, SR OTWOCK zamieniono na Spółdzielnia Rzemieślnicza OTWOCK)
– do listy wydawców doszły: Spółdzielnia Pracy im. 1 MAJ, Spółdzielnia Pracy Poligraficzno-Papiernicza DRUKATOR, Spółdzielnia Rzemieślnicza Branży Introligatorskiej, Drzewnej i Różnej INTRODRZEW, PULIS i AS Product
– cały czas trwają poszukiwania, których celem jest uzupełnienie listy wydawców z okresu PRL o kolejne tytuły i podmioty

Post a Comment

5 komentarzy to “LISTA GIER – AKTUALIZACJA 21.07.2016”

 1. Kamila pisze:

  Cześć miłośniku gier planszowych! Jestem pod ogromnym wrażeniem trudu, jaki wiązał się ze skompletowaniem tylu starych gier. Mam do Ciebie nietypowe pytanie. Piszę pracę magisterską o instrukcjach gier planszowych i poszukuję jak najstarszych tekstów, aby porównać je z nowymi instrukcjami. Pisałam już do Ciebie w tej sprawie przez formularz kontaktowy. Czy jest możliwość, żebyś przesłał mi wybrane instrukcje różnych wydawnictw z czasów PRL-u lub starsze? Byłabym wdzięczna za Twoją pomoc.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach!

  • Bezimienny pisze:

   Czołem! Maila dostałem, ale przez ostatnich kilka dni dość intensywnie zajmowałem się chorowaniem, stąd milczenie. Odpowiadając najkrócej: możliwość jest, dziś lub jutro odezwę się do Ciebie drogą mailową. Pozdrowienia!

 2. Janusz pisze:

  Proszę o instrukcję do Fortuny

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *