Posted by Bezimienny on sty 11, 2015

Heroes 3 HD, czyli jak zarobić bez wysiłku

Nieistniejące już studio 3DO jest wśród graczy legendą nie bez powodu – stało się tak za sprawą gier z serii „Heroes of Might and Magic”, z Herosami 3 na czele. Od bankructwa 3DO upłynęło już 12 lat, a prawa do wydawanych tytułów zostały wykupione przez wierzycieli. „Hirołsi” trafili, niestety, do Ubisoftu…

Jakkolwiek osobiście do pewnego stopnia cenię Ubi, bo wydają ciekawe i dobre gry (jak choćby seria „Silent Hunter”), to jednak z remakiem kultowej „trójki” poradzili sobie w sposób co najmniej dyskusyjny. Przyglądałem się dostępnym screenom i filmikowi naprawdę długo i wychodzi na to, że jestem ślepy, bo jakiejś drastycznej różnicy między starą grafiką a nowym HD nie widzę. Potem się okazało, że kolesie z Ubi wzięli sobie do poprawek nie animowane modele z samej gry (w sensie z bitew), tylko te malutkie sprite’y, które sobie stały na globalnej mapie. Słów brakuje. Znaczy znam takie, które pasują, ale tu nie wypada ich użyć.

Najlepsze w całym tym bajzlu jest natomiast to, że kilkunastoletnia gra, wyglądająca praktycznie identycznie jak kiedyś, jest do kupienia w preorderze za… 59,90 złotych. I to bez żadnych dodatków, sama podstawka! Jedyny zysk, jaki z tego jest, to możliwość pogrania przez Steam i na tabletach z Androidem, choć w tym drugim przypadku rozwiązanie jest znane już od jakichś dwóch lat i to dla wersji gry ze wszystkimi dodatkami (podpowiadam: Exagear Strategies). Nie wiem, jak wy, ale ja nie kupię nowych starych Herosów. Szkoda kasy na coś, co nawet nie jest do końca dobrze odgrzanym kotletem i choć kocham oryginalną wersję „Heroes 3”, moja miłość nie jest aż tak ślepa, żebym napychał kieszenie Ubisoftu, płacąc im za fuszerkę. Panowie z Ubi, tak się nie robi!

Post a Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *